Rachunkowość Budżetowa nr 15/16 / 2017 z 2017-08-05

dodaj do notatnika < [13 / 24] >

Podatki

Wysokość VAT z tytułu sprzedaży przez przedszkole używanych mebli

Przedszkole zamierza odsprzedać używane meble przedszkolne i wyposażenie placu zabaw. Jaką stawkę VAT należy zastosować? Jak prawidłowo wystawić fakturę, tzn. czy można wpisać wszystko w jednej pozycji jako sprzedaż mebli, czy należy każdą rzecz wpisać w oddzielnej pozycji? Dostawa (sprzedaż) przez przedszkole używanych mebli i wyposażenia placu zabaw będzie najprawdopodobniej zwolniona z podatku od towarów i usług. Dostawę tę należy udokumentować fakturą z wykazanymi sprzedawanymi rzeczami w oddzielnych pozycjach. Na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy z 11...
Konkurs