Rachunkowość Budżetowa nr 12 / 2017 z 2017-06-20

dodaj do notatnika < [14 / 17] >

Prawo pracy

Czy dla kierowcy zatrudnionego w urzędzie gminy można zastosować przerywany czas pracy

Kierowca (zatrudniony w urzędzie gminy) wykonuje przewozy po stałej trasie – rano (od godz. 6.30 do godz. 8.30) i po południu (od godz. 13.00 do godz. 15.00). Czy to dopuszczalne? Jaki system czasu pracy można dla niego zastosować? Kierowca ten nie może być objęty przerywanym systemem czasu pracy Przyjmując, że o wskazanych godzinach rozpoczyna i kończy on pracę, jedyną możliwością jest wprowadzenie w ciągu dnia godzinnej przerwy niewliczanej do czasu pracy - na podstawie art. 141 ustawy z 26 czerwca...
Konkurs